Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny to to usługa polegająca na zdalnej obserwacji przez Dyżurnych Centrum Monitorowania Wizyjnego obrazów z kamer zainstalowanych w chronionym obiekcie.

Podstawowe terminy wykorzystywane w monitoringu wizyjnym.

 • OPERATOR - osoba posiadająca legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej lub legitymacje pracownika ochrony, wykonująca zadania zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy.
 • WIDEOPATROL - dokonywanie zdalnych kontroli bezpieczeństwa Obiektu z wykorzystaniem infrastruktury Zleceniodawcy (systemu telewizji dozorowej CCTV na Obiekcie), zintegrowanej z dedykowanym oprogramowaniem do monitoringu użytkowanym przez Zleceniobiorcę. Oprogramowanie do monitoringu automatycznie łączy się z kamerami Zleceniodawcy według ustalonego harmonogramu, wyświetlając Operatorowi Centrum Monitorowania obrazy z konkretnych kamer do analizy i weryfikacji. Konieczne jest aby Operator potwierdził na każdym obrazie, że się z nim zapoznał i zweryfikował. W przypadku stwierdzenia zagrożenia Operator kieruje w dany obszar Pracownika Ochrony lub Grupę Interwencyjną. Zakończenie wideopatrolu jest możliwe jedynie wówczas, gdy Operator klikając na odpowiednim polu potwierdzi, że Obiekt jest bezpieczny. Zaawansowany serwer wideo zarządza połączeniami do kamer i rejestratorów oraz udostępnia i rejestruje strumienie wideo według potrzeb Zleceniodawcy i Operatorów.

 

Wideopatrol

 

 • WIDEOWERYFIKACJA - oznacza weryfikację sygnałów z systemów alarmowych Zleceniodawcy za pomocą kamer CCTV. Wraz z sygnałem alarmowym oprogramowanie do monitoringu automatycznie prezentuje obrazy z kamer zainstalowanych na Obiekcie.
  System wyświetla Operatorowi obraz uzyskany bezpośrednio w chwili zdarzenia (naruszenie czujki ruchu, alarmowej itp.). Zadaniem Operatora jest szybka i nie budząca wątpliwości weryfikacja alarmu a w przypadku stwierdzenia zagrożenia skierowanie Pracownika Ochrony lub Grupy Interwencyjnej w monitorowany obszar na terenie Obiektu.

 

Wideoweryfikacja

 

 • PODJAZD KONTROLNY – podjazd realizowany wg. przyjętego harmonogramu oraz częstotliwości przez oznakowany patrol, który wykonuje objazd oraz obchód obiektu z potwierdzeniem wykonania kontroli w oparciu o punkty kontrolne.

 

Podjazd kontrolny

 

 • SSWIN, CCTV, SKD – elektroniczne systemy zabezpieczenia, zainstalowane w danym Obiekcie, w szczególności: System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWIN),  System Kontroli Dostępu (SKD), System Telewizji Dozorowej (CCTV).

 

CCTV
CCTV
CCTV

 

Dlaczego warto zainwestować w monitoring wizyjny?

 • Zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą

Szacuje się, że widoczny monitoring wizyjny znacząco obniża ryzyko włamania, kradzieży czy dewastacji obiektu. Dodatkowo zapisy z kamer pozwalają znacznie sprawniej ustalić sprawców, jeśli jakiekolwiek zdarzenie będzie miało miejsce.

 • Zwiększenie bezpieczeństwa wewnętrznego

Wszędzie tam, gdzie pracuje grupa ludzi, mogą zaistnieć sytuacje, które wymagają jednoznacznego rozstrzygnięcia. Bójka, nieszczęśliwy wypadek, zniszczenie mienia firmowego to tylko niektóre z przykładów takich zdarzeń. Jeśli sytuację zarejestrują kamery, stwierdzenie co tak naprawdę się stało, nie nastręcza większych problemów.

 • Kontrola pracowników

Efektywność pracy wynika bezpośrednio z zaangażowania zespołu pracowników. Monitoring wizyjny skutecznie zapobiega różnego rodzaju nadużyciom wynikającym z beztroskiego lub wręcz lekceważącego podejścia do obowiązków służbowych. Należy jednak pamiętać, że pracownicy muszą zostać poinformowani o tym, że są obserwowani przez kamery.

 • Nagrania mogą stanowić materiał dowodowy 

Zapisy z monitoringu mogą być podstawą do rozliczenia pracy lub wręcz rozwiązania umowy z pracownikiem, który dopuścił się ciężkich przewinień tj. np. kradzież.

 • Realne zniżki na ubezpieczenie

Zależnie od konkretnego ubezpieczyciela mogą one wynosić nawet 40%, co w praktyce oznacza, że koszt zakupu i montażu system monitoringu wizyjnego może się nam zwrócić, szybciej niż przypuszczamy.

 • Możliwość podglądu zdalnego

Pogląd z kamer można obserwować z każdego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu oraz komputer, laptop, tablet czy smartfon, który praktycznie każdy właściciel firmy ma w swojej kieszeni. To wygodne i komfortowe.

Przekonały Cię niewątpliwe zalety nowoczesnych systemów monitoringu wizyjnego? W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić Cię do kontaktu z naszym biurem znajdującym się w Warszawie. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące oferowanych usług.

Potrzebujesz szczegółowej informacji, wyceny dopasowanej do potrzeb? Masz pytania lub wątpliwości?

Zostaw nam
swój kontakt

Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ochrona-got.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez OCHRONA-GOT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, 01-402 Warszawa, Erazma Ciołka 13 -1, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem ochrona@ochrona-got.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych – Obowiązek Informacyjny